هفته نامه خوی

هفته نامه خبری، سیاسی،اجتماعی،علمی ، فرهنگی شهرستان خوی

حوادث خوی

فرمانده انتظامی خوی اعلام کرد:

باند بزرگ قاچاق سیگارهای خارجی در خوی متلاشی شد.

با هوشیاری ماموران فرماندهی انتظامی شهرستان خوی سه باند بزرگ قاجاق سیگار کشف و متلاشی شد.

فرمانده انتظامی خوی با اعلام این خبر در گفتگو با هفته نامه خوی افزود:  اعضای این باند در سه گروه و بصورت کاروانی قصد داشتند انواع سیگارهای خارجی را از جنوب کشور به مناطق شمالی آذربایجان غربی انتقال دهند که با تلاش مأموران انتظامی این باند بزرگ کشف و متلاشی شد.

سرهنگ خسرو گل محمدی با بیان اینکه اعضای این باند بطور ماهرانه ای سیگارهای خارجی را در انواع خودروهای سواری و یک دستگاه کامیون جاسازی کرده بودندافزود : از این باند 2 میلیون و ششصد هزار نخ انواع سیگار خارجی کشف و 2 دستگاه خودرو سواری و یک دستگاه کامیون توقیف شد.

وی تصریح کرد : 22 نفر از اعضای این باند نیز دستگیر و تحویل مقامات قضایی شهرستان شدند

 

سارق 60 ساله با 8 فقره سرقت در خوي بدام افتاد

فرمانده انتظامي شهرستان خوي در این گفتگو  از دستگيري سارق 60 ساله  با 8 فقره سرقت در اين شهرستان خبر داد .

سرهنگ " گل محمدي" فرمانده انتظامي شهرستان خوي گفت: ماموران اين انتظامي موفق شدند فردي را که اقدام به سرقت از خودروها مي کرد را دستگير نمايند .

وي اضافه کرد: اين سارق که 60 سال دارد در بازجوئي هاي فني و پليسي به ارتکاب 8 فقره سرقت اعتراف کرد که در اين خصوص متهم با تشکیل پرونده تحويل مقامات قضايي شد .

 

دسگیری 5 سارق و اعترافات آنها

بدنبال وقوع برخی سرقت های کوچک نظیر سرقت وسایل داخل خودرو و یا جیب بری از مسافران تاکسی ها، ماموران فرماندهی انتظامی خوی با پیگری و تعقیب و مراقبت های غیر محسوس موفق گردیدند 5 نفر سارق را شناسایی و دستگیر نمایند.

سرهنگ گلمحمدی با اعلام این خبر افزود: این سارقان در بازجویی ها به انجام بیش از 20 فقره سرقت های کوچک اعتراف نمودند.

فرمانده انتظامي شهرستان خوي در پايان با اشاره به متلاشي کردن يک باند سرقت موتورسيکلت اعلام کرد: باند سرقت موتورسيکلت طي يک ماه گذشته توسط عوامل انتظامي خوي متلاشي و اعضاي اين باند دستگير و چهار دستگاه موتورسيکلت مسروقه کشف و تحويل مالباختگان شد .

 

خسارت های سیل در خوی

بارش های مداوم بهاری و جریان سیل بالغ بر 30 میلیارد ریال در شهرستان خوی خسارت ببار آورد.

دبیر ستاد حوادث غیر مترقبه خوی گفت : در دو هفته گذشته طغیان رودخانه های قطور و الند  و جریان سیل به بیش از یکصد واحد مسکونی روستایی بین 20 تا صد درصد ، 600 هکتار باغات و اراضی کشاورزی ، 122 کیلومتر راههای اصلی ، فرعی و روستایی خسارت وارد ساخته است .

ناصر سینایی افزود : در این مدت همچنین بر اثر جریان سیل و صاعقه یکصد راس دام در مناطق روستایی خوی تلف شده است .

وی در ادامه از آماده بهره برداری شدن 58 طرح عمرانی از محل اعتبارات حوادث غیر مترقبه در شهرستان خوی داد و گفت : این طرحها شامل کانال های آب کشاورزی ، پل های روستایی ، لایروبی و اجرای طرحهای آبخیزداری است که با صرف اعتباری بالغ بر 38 ملیارد ریال آماده  بهره برداری شده اند

 

دیواره جاده در پل خاتون فروریخت

طغیان رودخانه قطور خوی بخشی از دیواره جاده اصلی ارتباطی مرکز استان به شمال آذربایجان غربی را در محور پل خاتون تخریب کرد.

شهردار خوی در گفتگو با خبرنگار واحد خبر گفت : بدنبال تداوم بارانهای بهاری دیروز رودخانه قطور در منطقه پل تاریخی خاتون طغیان کرد و ضمن تخریب بخشی از دیواره جاده اصلی بیش از یک میلیاردریال هم به این منطقه خسارت وارد کرد.

آقای کربلایی خلیلی افزود : به دنبال این حادثه با حضور به موقع ماشین آلات شهرداری تا حدودی مسیر سیل تغییر کرد و از تخریب کل دیواره اصلی و جاده مواصلاتی مرکز به شمال استان جلوگیری شد.

شهردار خوی گفت : در چند روز گذشته طغیان رودخانه های الند و قطور بیش از سه میلیاردریال نیز در سطح شهر خوی به زیرساختهای شهر خسارت وارد کرد./

+ نوشته شده در  چهارشنبه پنجم خرداد ۱۳۸۹ساعت 19:50  توسط خسرو کرمانشاهی  |